• Vianen 1 - V.V.J. 1

  Na een “vriendschappelijke” week, vanmiddag weer voor het “echie”. Naar Vianen, met 7 punten in de onderste regionen. Moet dus te doen zijn, maar dat weet je bij VVJ maar nooit. Er staat een nieuwe trainer aan het roer, Jon van Staa.  Het bestuur is met hem overeengekomen dat hij dit seizoen zal afmaken. De vriendschappelijke wedstrijd van vorige week was zijn eerste als verantwoordelijke man en die werd gewonnen, dus de start was goed. Wel zonder Zouzou en Roberto in het vervolg, die hebben besloten te stoppen met voetballen voor het eerste elftal. We beginnen om twee uur, zijn we ook lekker vroeg weer thuis, met dit koude weer wel erg lekker. Want koud is het al, een graad of 6, op zich gaat dat nog wel, maar best wat wind, brrrrrr dat belooft nog wat voor als het echt gaat vriezen. Het begin van de wedstrijd, de eerste 5 minuten, levert 3 kansen op. De eerste kans is voor Vianen, een kopkans uit een corner. Daarna een schot van Boy, dat hun keeper net corner kan tikken en weer een minuutje later een schot van Joris dat net over gaat. Toch is het Vianen dat het eerste doelpunt maakt. Dat echter wordt afgekeurd vanwege buitenspel en als er geen buitenspel was geweest, was het wel hands. Voorlopig blijft het dus 0-0. In de 25e minuut krijgt Jeffrey echt een grote en open kans, maar hij komt niet goed uit en maait volledig over de bal heen. Ik heb vanmiddag bij Jeffrey het gevoel dat hij te graag wil en zichzelf daardoor een beetje voorbij loopt. Er is een fase in de eerste helft dat Vianen ons goed in de tang heeft en we best een beetje terug gedrongen worden, maar tot echt grote kansen leidt dat niet. In de 35e minuut komen wij op 0-1 door een werkelijk fantastisch doelpunt van Joris. Die zit alvast in de pocket en pakken ze ons niet meer af.

  De scheids van vanmiddag is best een aparte, commentaar accepteert hij niet, dit levert gelijk een gele kaart op. Vianen loopt vanmiddag tegen zes gele kaarten aan, geen enkele voor een overtreding, alleen maar voor commentaar en geouwehoer. Ook als er te lang getreuzeld wordt bij een ingooi of zo, gelijk fluiten en de bal naar de tegenstander. Op zich is daar natuurlijk niks mis mee en daar kun je je ook op instellen. Wat ie niet zo goed deed, of eigenlijk helemaal niet goed deed, was de 2e gele kaart trekken voor Quincy een minuut of 6 voor rust. Echt een belachelijke kaart en zeker als dat betekent dat hij er daardoor uitgestuurd wordt. Potverdorie, het zal toch niet waar zijn, weer Quincy en weer niet terecht.  De eerste gele kaart zal ik niks van zeggen, die was op zich terecht, maar deze echt niet. We worden dubbel gestraft, Quincy moet het veld verlaten (voor hem natuurlijk het ergst) en we krijgen ook nog eens een vrije trap tegen op een gevaarlijke plek. Gelukkig levert dat niks op en blijft onze voorsprong op het scorebord (dat er niet is). Na het gedwongen vertrek van Quincy moet vlak voor tijd ook nog Joris geblesseerd het veld verlaten. Jordy komt in het veld om hem te vervangen. Tijdens de rust komt Achraf nog over vanaf het tweede om op de bank plaats te nemen en ook Jimmy kan eventueel nog invallen. De spoeling op de bank is dun vandaag. Het is maar goed dat Achraf is overgekomen, want vlak na rust blijkt dat Jeffrey P. ook niet verder kan en ook hij geblesseerd uitvalt. Bij Vianen hebben ze een speler lopen met een chromosoompje tekort, die nummer 2 is niet helemaal jofel, maar zo hoor ik de trainer zeggen; hij is ook superslim want hij maakt legio overtredingen (en best flinke), maar loopt quasi nonchalant weg en zegt; sorry hoor. De scheids trapt er in ieder geval in, want hij komt overal mee weg. De tweede helft vordert al een eind en we houden nog steeds onze voorsprong. Inmiddels zitten we al in de 82e minuut en hopen wij natuurlijk de winst mee naar huis te nemen. Er wordt keihard gewerkt en gevochten voor elke meter. We zijn zo trots op de jongens, we gunnen ze deze drie punten zo. In deze 82e minuut heeft Sergio de kans op zelfs de 0-2 als hij op doel schiet, de keeper de bal door zijn handen laat schieten, maar de bal tegen de lat komt. Dat is echt pure pech, dit had de beslissing moeten en kunnen zijn. Waar in de eerste helft zijn 2e gele kaart kreeg voor helemaal niks, laat de scheids diep in de 2e helft zien, dat we in de 4e klasse voetballen en het niveau van de scheidsrechters daar navenant is. Ilias lijkt me op weg naar het  strafschopgebied als hij in z’n rug gelopen wordt door een verdediger van Vianen en volgens mij op onreglementaire wijze gestopt wordt. Waar de scheids voor elk woord dat je verkeerd tegen hem zegt zwaait met een gele kaart, vind hij dit helemaal niks. Dat is pas meten met twee maten, als je in de eerste helft een speler van ons van het veld stuurt voor minder (zelfs geen overtreding). De ultieme wraak dus als wij die drie punten hier mee nemen. Dat lijkt in blessuretijd nog maar één puntje te worden, als een Vianen-speler op Venus af gaat, maar hij een wereldredding in huis heeft. Vianen jankt nog wel om een penalty, maar Venus heeft de bal en dit was gewoon een prachtige redding. In de slotfase moet ook Vianen met 10 man door, als ook zij een rode kaart (2x geel) voorgeschoteld krijgen. Dan fluit de scheids eindelijk af (het is al bijna 4 uur, dus het lijkt dik 10 minuten te lang) en zijn de drie punten definitief binnen!! Zó hard gewerkt en zó gevochten met z’n allen, petje af! Vianen is na afloop natuurlijk zwaar teleurgesteld en zij vonden natuurlijk dat zij meer verdienden. Als ik heel eerlijk ben (en waarom zou ik dat ook niet zijn) was dat wel een beetje zo, maar dat neemt niet weg dat hier de drie punten meenemen, wel lekker voelt. Inmiddels staan we op een mooie vijfde plaats en dat is prima. Volgende week spelen we thuis tegen Elinkwijk, die alle wedstrijden tot nu toe nog gewonnen heeft en wat zou het leuk zijn om hen dan de eerste nederlaag of tenminste het eerste puntverlies te bezorgen! Tot volgende week!

   

  Opstelling V.V.J. 1:

  Jordy Venus

  Lionel Nagtegaal - Lesley van Zoelen - Quincy Noordhof - Romano Kalverboer

  Sergio Anaya Pena - Jeffrey Pfoster - Jordi van Arnhem - Boy Schoonheim

  Jeffrey Baars - Ilias Aissatti

   

  Wissels:

  Jordy Arts voor Jordi van Arnhem

  Achraf Bijik voor Jeffrey Pfoster