• V.V.J. 1 - SVM 1

  Zaterdag 4 mei 2019, de dag dat de één-na-laatste thuiswedstrijd van het seizoen 2018-2019 gespeeld wordt. Tegen SVM, die nog een geringe kans hebben om kampioen te worden. Zij zouden dan alles moeten winnen en Hercules, de favoriet, moet dan alles verliezen. Of zoiets, heb me er niet echt in verdiepd, want het zal me eerlijk gezegd worst wezen wie er kampioen wordt, als wij het niet kunnen zijn. Hercules en SVM doen al een paar jaar mee om de bovenste plaatsen en het vinden allebei dat ze het het meest verdienen. Als ik moet kiezen, zeg ik; laat Hercules maar kampioen worden, want dat vind ik zo’n arrogante club, daar speel je altijd op een achteraf-veldje en tel je toch niet mee. Dan hoef ik daar in ieder geval niet meer heen. Het hele elftal van Hercules is vanmiddag wel aanwezig om te zien of SVM niet per ongeluk punten verspeeld, zodat ze het volgende week af kunnen maken. Vooraf heb ik er niet zo’n vertrouwen in, SVM heeft een goeie ploeg en doen het ook goed in de competitie, draaien eigenlijk al het hele seizoen bovenin mee en wij missen weer een aantal spelers. Lesley is geblesseerd, Lionel geschorst, Berry afwezig en Romano wordt vlak voor de wedstrijd weggeroepen voor zijn werk. Snel wordt Mike Nesselaar bij het 3e weggeplukt om op de bank plaats te nemen. Mike zal volgend jaar ook deel uitmaken van de selectie en heeft ons al wel vaker uit de brand geholpen. Echter, als ik de scheidsrechter zie, zakt de moed me helemaal in de schoenen, dit gaan we sowieso niet winnen vanmiddag. Ik kan me nog een wedstrijd herinneren (ik weet echt niet meer wie de tegenstander was) dat deze man de hele wedstrijd met z’n zonnebril op heeft gelopen. Onder zijn "leiding" kan er niet veel goeds gebeuren. Het is echter wel prima voetbalweer, niet warm, niet al te koud, af en toe een zonnetje, af en toe een paar druppels. Voor ons supporters langs de lijn had het wel wat mooier mogen zijn, drie weken geleden stonden we bij EDO in een winterse sneeuwbui, twee weken geleden was het bloedmooi en warm, vorige week regenachtig tijdens Koningsdag en nu kan het er mee door. Typisch Nederlands, in een maand tijd hebben we alle weervormen een keer gehad. Tijdens het boodschappen doen kwam ik Michael vd Bor tegen en natuurlijk even gesproken over de wedstrijd van vanmiddag. We hebben een wedje gedaan, Michael ziet een 2-2 gelijkspel en ik ben iets somberder, voorspel een 1-3 nederlaag. We zullen het zien. De eerste helft is vrij saai, geen grote kansen voor SVM en ook niet voor ons. Het gaat een beetje op en neer, zonder dat er iemand ook maar gevaarlijk wordt. In de 11e minuut lijkt SVM er vandoor te gaan, maar de spits speelt de bal te ver voor zich uit, waardoor Venus kan oppakken. 5 minuten later is er een schot van Jordy dat over gaat. Weer 5 minuten later, het is inmiddels de 21e minuut, laat de SVM-keeper een schot van ons door zijn handen glippen, maar hebben wij pech als deze bal net over gaat. Het is inmiddels de 39e minuut als Venus weer een prima redding in huis heeft en SVM de rebound hoog over schiet. Dat was het wel zo’n beetje voor wat de 1e helft betreft. Omdat we de 1e helft later begonnen zijn, pas 14.40 uur is het al bijna half vier als we gaan rusten. Dat wordt een latertje vandaag! Deze scheids kennende fluit hij straks niet af voordat SVM de winnende gemaakt heeft....... In de 50e minuut verbaast de scheids me toch, SVM lijkt 0-1 te maken, maar in buitenspelpositie. Erwin vlagt, maar ik had niet verwacht dat hij het signaal over zou nemen. Maar gelukkig doet hij dat toch en blijft het nog 0-0. In de 56e minuut een puike voorzet van Ilias, die net over geschoten wordt. Er wordt ontzettend hard gewerkt door alle VVJ-ers en gevochten voor elke meter. Dat maakt dat met nog een half uur te spelen de eerste wissel plaats vindt, Damian is helemaal leeg geknokt en maakt plaats voor Mike. In de 64e minuut vindt de scheidsrechter het weer eens nodig om SVM een vrije trap te geven en staan wij bij de 2e paal niet goed op te letten. Verdorie, 0-1. Die zag ik niet aankomen. Wat ik ook niet zie aankomen is in de 67e minuut een schandalige overtreding van de SVM nr. 8 op Quincy. Jezus, echt niet normaal. Al had ik niet langs de lijn gestaan, had ik dit nog gehoord, want het gaf me toch een klap. Ik dacht dat Quincy never nooit meer op zou staan. Gelukkig doet hij dat wel, maar hij is echt woedend, zo vreselijk boos, hij vliegt echt overeind en stuift op de nr. 8 af. Stom natuurlijk, maar die nr. 8 had nog geluk dat ik niet voetbal, want ik had hem echt vermoord........ Een en ander levert Quincy natuurlijk de rode kaart op, want je mag nou eenmaal geen eigen rechter spelen, maar gelukkig zal die nr. 8 ook de rode kaart zien. Want voor zo’n overtreding volstaat gewoon rood nog niet eens, dat mogen er wel twee zijn. Maar wat nou nog schandaliger is dan het maken van zo’n overtreding is een scheidsrechter die daar alleen maar een gele kaart voor geeft. Een overtreding kan tenslotte iedereen wel eens maken en die kan ook harder uitvallen dan eigenlijk bedoeld, dat gebeurt bij ons ook wel eens, maar zo’n scheidsrechter die dat dan niet op waarde schat, jammer dat die dan niet geschorst kunnen worden. Echt schandalig, maar ja, we spelen 4e klasse hé, mag je beter verwachten? En jeminee, Quincy kan ik zo goed begrijpen, als je gezien had hoe zijn been eruit zag na die overtreding.... en ik kan je vertellen, als hij voor zijn gedag en taalgebruik een eventuele schorsing kan tegemoet zien, ben ik vanmiddag voor het laatst bij VVJ geweest. Niet dat iemand daar ook maar van onder de indruk zal zijn, maar ik bedoel maar.. Nou, na al deze consternatie gaat de wedstrijd weer gewoon verder en komt de bal in de 72e minuut bij Joran, die er gewoon 1-1 van maakt. Met z’n 10-en tegen SVM en dan gewoon de gelijkmaker in schieten! Nou moeten we nog wel 20 minuten en deze scheids kennende rust hij niet voordat SVM wint, dat had ik al gezegd, maar dat moet eerst nog maar gebeuren. SVM gooit er wel een schepje geweld en intensiteit bovenop, maar wij zijn vanmiddag onverzettelijk en in topvorm! In de 84e minuut een schitterende steekpass van Mike op Ilias, net niet voorzet en net niet op doel schiet. Je kent dat wel, een bal z’n beetje in niemandsland. Joran is inmiddels ook helemaal leeg gespeeld en wordt vervangen door Dennis. Als in de 89e minuut Mike (die een half uurtje heeft gespeeld, na zijn hele wedstrijd in het 3e) kramp krijgt wordt de wissel gewisseld voor Melvin. Zowel Dennis als Melvin hebben ook hun wedstrijd in het 2e al gespeeld vanmiddag. Je zou denken, het is de 89e minuut, wat zeur je, maar hé hallo, weet je nog deze scheidsrechter....... Als de 90 minuten al op het bord staan, loopt Melvin (die eigenlijk gewoon verdediger is en volgens zeggen nog nooit over de middenlijn is geweest) door op een lange bal van achteruit, de keeper is echter sneller bij de bal, maar speelt deze zo maar heel slordig in Melvin z’n voeten. Echter schrikt hij zich helemaal rot van deze kans en raakt de bal verkeerd. Een minuutje later, het is inmiddels al dik in blessuretijd, krijgen wij een vrije trap. Deze wordt op Achraf gespeelt en hij maakt fantastisch af; 2-1. Ik word echt helemaal gek!!!! En ik niet alleen, opeens zie ik Quincy dol van vreugde over het veld sprinten naar de feestende jongens! Maar het is nog lang niet klaar. Stefan heeft de stopwatch op zijn telefoon ingedrukt, toen hij zag dat het scorebord op 90 minuten stond. Inmiddels staat deze stopwatch op 10 minuten extra tijd en gaat Melvin er aan de rechterkant vandoor. Een perfecte voorzet op wederom Achraf die er dus ook nog eens even 3-1 van maakt. Alles deed hij hier goed en dat voor een speler die altijd in de verdediging staat en nog nooit heeft aangevallen! Jongens, jongens, wat een middag! En wat een mentaliteit heb ik vanmiddag gezien! Venus vond ik geweldig vanmiddag en ook Quinten speelde wat mij betreft zijn beste wedstrijd van het hele seizoen. Maar deze teamprestatie was geweldig. Uiteindelijk heeft de scheidsrechter 13 minuten en 59 seconden langer laten door voetballen en dan weten we nog niet eens hoelang het scorebord al op 90 minuten stond, toen Stefan zijn stopwatch indrukte, dus het kan best nog langer zijn geweest. Gelukkig voor ons scoren wij nog 2 keer in die extra tijd, anders was het een gelijkspel geworden. Dus eigenlijk ben ik hem nog wel dankbaar ook. Maar wat hij met die overtreding uithaalde, maakt dat niet goed.......

         

  Ik weet wel dat die laatste 15 minuten niet goed zijn voor een doorsnee supporter. Nancy had zelfs een hartslag die van 60 naar 100 ging in een paar seconden. En ik moest gewoon een baco’tje nemen om een beetje weer in m’n ritme te komen.... Met een zanger na afloop bleef het nog lang onrustig aan de Manitobadreef...........

  Opstelling V.V.J.1:

  Jordy Venus

  Hans Valk - Michel Brouwer - Quincy Noordhof  - Quinten Heimensen

  Jordy Arts - Ilias Aissati - Joran Meijer

  Achraf Bijik - Damian Hagen - Boy Schoonheim

  Wissels:

  Mike Nesselaar voor Damian Hagen

  Dennis den Houdijker voor Joran Meijer

  Melvin Vervoorn voor Mike Nesselaar